Турківська Централізована Бібліотечна Система

Централізована бібліотечна система (ЦБС) об’єднує 56 бібліотек: ЦРБ, ЦДБ, 1 – міська, 1 – селищна, 52 – сільські бібліотеки. Штат ЦБС – 77 осіб.

При ЦРБ працює адміністрація ЦБС, відділи, які обслуговують ЦБС: організаційно-методичний відділ, відділ організації і використання фондів, відділ комплектування фонду та обробки документів та відділ обслуговування користувачів.

Турківська централізована бібліотечна система (ЦБС) є культурно – просвітницьким центром життя міста та району. Мережа ЦБС становить 56 бібліотек.

Бібліотечний фонд ЦБС налічує 172,7 тис. примірників документів, до бібліотек системи щорічно надходить понад 30 назв періодичних видань. В чотирьох бібліотеках системи: ЦРБ, ЦДБ, бібліотеках – філіалах смт. Бориня та с. Верхнє Висоцьке діє безкоштовний Інтернет. Штат ЦБС, налічує 77 працівників.

Директор Турківської ЦБС – Ганна Семків.

Адреса: 82500 м. Турка, пл. Ринок, 26, Львівська обл.
Турківська центральна районна бібліотека (ЦРБ)

Бібліотечний фонд ЦРБ становить 28,7 тис. примірників документів, до бібліотеки щорічно надходить понад 20 назв періодичних видань.

Працівники бібліотеки обслуговують 3457 користувачів з них: 700 користувачів юнацького віку.

В читальному залі ЦРБ до послуг користувачів є 6 (шість) комп’ютерів, де можна безкоштовно скористатись послугами Інтернету.

Центральна районна бібліотека виконує функцію організаційно – методичного центру для 54 бібліотек – філій.

При центральній районній бібліотеці діє краєзнавчий народний музей «Бойківщина», який в продовж декількох років щорічно проводить літературно – краєзнавчий конкурс ім. М. Утриска, провідного громадського і політичного діяча. Музей вносить пожвавлення в життєвий ритм міста та району, служить справі пізнання життя Бойківського краю.

При ЦРБ з 2012 р. діє клуб за інтересами ,,Вишивальниці"

Структура ЦРБ

- відділ обслуговування користувачів

- відділ організації використання єдиного бібліотечного фонду та МБА.

- відділ комплектування та обробки літератури

- відділ організаційно – методичної та довідково – бібліографічної роботи.

Штат ЦРБ налічує – 15 чоловік

Турківська центральна района бібілотека для дітей

м. Турка пл. Ринок, 1
Режим роботи: з 9.00 до 18.00 год Вихідний:понеділок

ТВО заступника директора по роботі з дітьми:
Жавко Марія Миронівна
Штат – 3 працівники
Місія районної дитячої бібліотеки - реалізація прав дитини на бібліотечне обслуговування, подолання нерівності у доступі до інформації.
Турківська ЦДБ навчає читачів орієнтуватися у світі інформації, користуватись
найрізноманітнішими джерелами, умітиізнати, де і як можна підібрати необхідну літературу з певної теми. Основне завдання - забезпечення можливості безперервної освіти дітей, виховання любові до читання, сприяння засвоєнню вмінь і навичок пошуку та використання інформації.Основним завданням дитячої бібліотеки є виховання гармонійної, морально досконалої особистості, відкритої для інтелектуального, духовного, творчого розвитку дитини засобами книги. Чим би у школі не захоплювався учень: історією, природознавством, технікою, науковими пошуками, - на допомогу завжди прийдуть книги. Тому головним завданням дитячої бібліотеки є виховання в учнів інформаційної культури читання, любові до книги, уміння користуватись бібліотекою. А це, насамперед, - наявність інтересу до читання, до книг як джерела пізнання і громадського виховання, оволодіння літературною мовою, а отже морально – естетичне та суспільно-політичне виховання, розвиток духовного світу читача. У бібліотеці проводяться екскурсії, заочні подорожі, вікторини, бесіди, круглі столи, диспути, обговорення, організовуються постійно діючі, щомісячні та сезонні книжкові виставки, різноманітні акції та багато іншого. Не проходять повз дитячу бібліотеку і батьки, які хочуть постійно вчитися, удосконалюватися. Скільки читачів, стільки і відповідей повинна дати бібліотека, нікого не обділивши увагою. Модель дитячої бібліотеки - центр сімейного дозвілля. Багато масових заходів проводиться разом з батьками читачів. Це і сімейні читання, сімейні свята, книжкові виставки та багато іншого.
Кiлькiсть переглядiв: 2154

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.